Informacija pageidaujantiems pranešti apie korupcinius pažeidimus VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje.

Vidinis informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas

Prašome pranešti apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, su kuriomis Jums galimai teko susidurti bendraujant su VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės darbuotojais (pvz., kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, dokumentų suklastojimas, sukčiavimas ir pan.).

Informuoti galima:

  • VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, Ramybės g.15, Anykščiai, tel. (8 381) 59435, el. p. anyksciu_ligoninė@anlig.lt
  • Anykščių rajono savivaldybės administracija, J.Biliūno g. 23, Anykščiai, tel. (8 381) 58035, faks. (8 381) 58088, el. p. info@anyksciai.lt

VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės už korupcijos prevenciją ir kontrolę atsakingas darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas Romualdas Buterlevičius, tel. (8 381) 59435, el. p. anyksciu_ligonine@anlig.lt

Anonimiškai pranešti apie galimus korupcijos atvejus galima Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (toliau-STT):

  • visą parą veikiančiu „karštos linijos“ tel. (8-5) 2663333
  • el. p. pranesk@stt.lt
  • STT svetainėje stt.lt

Daugiau informacijos: Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba,

Jakšto g. 6, LT-01105 Vilnius, www.stt.lt

Primename, kad už šmeižtą ir melagingą informaciją apie nusikaltimus Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Pranešimų pateikimo tvarka numatyta Anykščių rajono savivaldybės administracijos vidinio informacijos apie pažeidimus teikimo kanalo administravimo tvarkos apraše.

Gerbiami VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės pacientai ir lankytojai

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyva buvo sukurtas antikorupcinis socialinis vaizdo klipas „Korupcija – nykstanti rūšis“. Jis skirtas atkreipti visuomenės dėmesį, kad Lietuvoje nepakantumas korupcinio pobūdžio nusikaltimams vis auga ir kiekvienas, pastebėjęs tokį atvejį, turėtų pranešti STT.

Mūsų įstaiga turinti palaikyti LR Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos sistemos srityje bei būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga turi būti suinteresuota, kad teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkacimo, papirkimo, piknaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimo ir kt.). Korupcinio pabūdžio nusikalstomos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio. Kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus, galėtų kreptis į ligoninės administraciją tuo atveju jei mano turįs žinių apie ligoninės darbuotojų padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pabūdžio nusikalstamas veikas. Informuojame, jog teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio paėmimas, tačiau ir jo davimas. Raginame neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo, o susidūrus su korupcijos faktais ligoninėje informuoti įstaigos administraciją ir LR Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Pagarbiai, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktorius
Dalis Vaiginas