Šių metų saulėtą ir šiltą gegužės 24 dieną Anykščių ligoninėje apsilankė ROŽINIS DRAMBLYS. Tiesa, jis užsuko čia ne šiaip sau...

Anykščių ligoninė jau keletą pastarųjų metų prasmingai bendradarbiauja su Jaunųjų gydytojų asociacija (toliau – JGA). Šiuo kartu Ligoninė, rūpindamasi savo darbuotojų psichoemocine sveikata, prisijungė prie JGA vykdomos kampanijos #DramblysLigoninėje, kurios tikslas – skatinti sveikatos priežiūros specialistus dažniau atkreipti dėmesį į savo ar kolegų psichoemocinę būseną, ir padrąsinti juos ieškoti pagalbos, kai tokios reikia, bei  kovoti su įsisenėjusia stigma medikų bendruomenėje – vengti kreiptis pagalbos, kad tariamai „nesusigadinti“ įvaizdį, ar dėl baimės – net prarasti darbą.

Medikų psichoemocinė sveikata visais laikais buvo ta tema, apie kurią viešai diskutuoti būdavo vengiama. Sveikatos priežiūros specialistai neretai balansuoja ties perdegimo riba, dažnai patiria sunkių emocinių išgyvenimų, kurie daro žalą jų pačių sveikatai ir pasitikėjimui savimi. Ligoninėje apsilankusios JGA atstovės Anykščių ligoninės darbuotojus pakvietė neauginti emocijų Dramblio, neužsisklęsti savyje, drąsiau kalbėti apie savo išgyvenimus ir nebijoti kreiptis pagalbos.

Neabejojame, kad labai svarbu rūpintis mūsų sveikatos priežiūros specialistų psichoemocine sveikata bei gerove. Svarbu – nepraeiti pro šalį ir ištiesti pagalbos ranką šalia esančiam kolegai.

Platesnę informaciją kur ieškoti pagalbos rasite čia ↓

Pagalba medikams

 

image_print