Apie mus |Ligoninės veikla ir aptarnavimas |Kontaktai |Klauskite
Svetainės medis mail Anykščių ligoninė
Anykščių ligoninė - Naujienos

Naujienos
 

                                             Nauja moderni skaitmeninė rentgeno diagnostikos sistema

 

Įgyvendinant Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir veiksmų programą ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto  „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas Antrinio lygio ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos paslaugų, priėmimo-skubios pagalbos,dienos chirurgijos skyrių infrastruktūros atnaujinimas ir palaikomojo gydymo ir slaugos plėtra VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje“, kodas VP3-2.1-SAM10-V-01-030, Anykščių ligoninė 2010 m. IV ketvirtį  įsigijo Multix Swing (Siemens) – skaitmeninę rentgeno diagnostikos sistemą su integruotu kieto kūno detektoriumi. Analogišką pažangių technologijų rentgenodiagnostikos įrangą yra įsigiję tik kelios didžiųjų miestų didžiosios ligoninės.Šia daugiafunkcine sistema, dėka mobilaus detektoriaus pozicionavimo galimybių ir ergonomiško dizaino, itin kokybiškai bei patogiai pacientui atliekami krūtinės, bendrieji ar traumų rentgeno diagnostiniai tyrimai.

Multix Swing lyginant tiek su įprastinėmis analoginėmis sistemomis, tiek su sistemomis, kuriose analoginis vaizdas skaitmenizuojamas plokščių pagalba,  yra pranašesnis viso diagnostinio ciklo metu. Paciento registracija atliekama elektroniniu būdu tiesiogiai sistemoje arba įkeliant iš radiologinės informacinės sistemos, taip sutaupant laiko bei išvengiant įvedimo klaidų. Tyrimo metu yra sumažinamas veiksmų skaičius, kadangi nebereikia rankinio kasetės derinimo, be to paciento vaizdas peržiūrai yra iškarto rodomas monitoriuje. Multix Swing sistemos skaitmeninis detektorius yra mobilus todėl rentgeno ekspoziciją galima atlikti patogiai kiekvienam pacientui. Atlikus tyrimą, paciento diagnostinis vaizdas yra automatiškai perduodamas į gydytojo radiologo darbo vietą. Jis taip pat prieinamas per ligoninės vidinio  ryšio  tinklą kiekvienam gydytojui, kur tik įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos.

Yra apskaičiuota, kad dirbant su Multix Swing sistema, paciento diagnostika gali būti dvigubai trumpesnė lyginant su analoginėmis (tokia naudojomės iki šio pasikeitimo) bei 1,5 karto trumpesnė lyginant su sistemomis, kuriose vaizdas skaitmeninamas plokščių pagalba.

Šioje sistemoje yra suaugusių pacientų bei vaikų  tyrimams  skirtos programos.

Įdiegtas automatinis režimo nustatymas individualus kiekvienam pacientui. Taip pat yra specialus dozimetras, kuris parodo kiekvieno paciento tyrimo metu gautą apšvitą, ir kitų privalumų personalui dirbant su ją saugiai, o pacientui  - gaunant kuo mažesnę apšvitą  tyrimo metu.

Visi gauti vaizdai bei tyrimo duomenys išsaugomi archyvavimo sistemoje.

   Atgal
  Interneto svetainių kūrimas
Interneto svetainių kūrimas

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!